Κυριακή 3 Αυγούστου 2008

Στον Τελικό οι Εφηβοι

Στον τελικό του Ευρωπαικού Πρωταθλήματος Εφήβων είναι από χτες η Εθνική μας ομάδα των Εφήβων μετά τον θρίαμβό της επί της αντίστοιχης της Κροατίας με 82-62. Η Εθνική μας με μπροστάρη τον Παπανικολάου που πέτυχε 19 πόντους, πήρε μια μια μεγάλη διαφορά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 53-36.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι διεθνείς μας κατάφεραν με καλή άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση να κρατήσουν σε υψηλά επίπεδα τη διαφορά στο σκορ. Οι Κροάτες προσπάθησαν αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν τη διαφορά κάτω από τουυς 20 πόντους και έτσι ήρθε φυσιολογικά το τελικό 82-62.

Στον Τελικό που διεξάγεται σήμερα στις 20:30 στο κλειστό του Πύργου, η Εθνική μας θα αντιμετωπίσει τη Λιθουανία,η οποία νίκησε τη Γαλλία με 79-55. Καλή επιτυχία λοιπόν και με τη Νίκη!!

Πηγή:pireasnews.blogspot.com